You are currently viewing Dopłaty do biletów dla Mieszkańców Gminy Wołomin

Dopłaty do biletów dla Mieszkańców Gminy Wołomin

Od 1 września zacznie obowiązywać porozumienie, w ramach którego bilety na Warszawski Transport Publiczny będą tańsze nawet o 130 zł.

Pierwotnie oferta Warszawa+ została wprowadzona 1 sierpnia 2014 r. i była skierowana dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżowali Warszawskim Transportem Publicznym. Jako pierwsze skorzystały z niej Marki (teraz w 1. strefie). A później dołączyła jeszcze Jabłonna, Konstancin-Jeziorna, Nadarzyn, Nieporęt, Wieliszew i Legionowo.

24 maja stołeczni radni przyjęli jednak uchwałę o nowych zasadach dofinansowania biletów w ramach porozumienia Warszawa+. Z kolei Rada Miejska w Wołominie 28 czerwca podjęła swoją uchwałę w sprawie dopłat do biletów długookresowych imiennych, na przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego.

Zniżka obejmuje tramwaje, autobusy, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, autobusowe linie dowozowe typu „L” a także – w ramach Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD – pociągi Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1 i/lub 2 strefy biletowej.

bilet metropolitalny dopłaty wołomin
źródło: UM Wołomin

W przypadku Gminy Wołomin za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych pasażer zapłaci tylko 120 zł (o 60 zł mniej niż dotychczas). Bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje samorząd. Łączny koszt Gminy w roku 2018, związany z realizacją zadania szacowany jest na kwotę nie przekraczającą 300.000 tys. złotych.

Tańsze bilety z oferty Warszawa+ mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej. Mieszkańcy Gminy Wołomin mogą wyrobić taką kartę w Urzędzie Miejskim, gdzie działa specjalnie przygotowany punkt wyrabiania kart. Urząd jest czynny w poniedziałki od godziny 9:00 do 19:00, a od wtorku do czwartku w godzinach: 8:00 – 16:00. W piątek zaś od 8:00 do 14:00.

WAŻNE: Dofinansowanie ze strony samorządu Gminy Wołomin jest przeznaczone dla osób, które wskazały w zeznaniu podatkowym gminę Wołomin jako miejsce swojego zamieszkania.

Więcej informacji na temat biletu metropolitalnego, kto może skorzystać oraz jakie trzeba przedstawić dokumenty na stronie Urzędu Miejskiego: www.wolomin.org/bilet-metropolitalny

Dodaj komentarz